Roman AUGUSTYNIAK

Apel do Burmistrza - Pozyskujmy środki zewnętrzne na budowę i modernizację dróg w Gostyninie

22.05.2017

Od 2008 roku do chwili obecnej na przebudowę lub modernizację dróg lokalnych było przeznaczonych na woj. mazowieckie z różnych programów rządowych ponad pół miliarda złotych. Miast Gostynin nie pozyskało ani złotówki co gorsza - nigdy nawet nie złożyło ani jednego wniosku o pozyskanie dofinansowania.

Apel do Burmistrza - Pozyskujmy środki zewnętrzne na budowę i modernizację dróg w Gostyninie

W poniedziałek zwróciłem się na piśmie do Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego o podjęcie stosownych czynności w celu zweryfikowania dróg jakie kwalifikują się do pozyskania dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019.

Dlaczego takie działanie z mojej strony? Nie sposób zrozumieć dlaczego Gmina Miasta Gostynina nie korzysta z możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na budowę lub modernizację gostynińskich dróg.

Znamy potrzeby, wystarczy słuchać mieszkańców lub przejechać się po prostu po gostynińskich drogach. Ulica Stodólna, Ozdowskiego, Wojska Polskiego, Floriańska, os. Zatorze i wiele innych. Część już jest po modernizacji, jednak w całości wykonanej ze środków budżetowych Gostynina. Zasada jest prosta im więcej pozyskamy tym mniej wydamy z własnego budżetu, jak mniej wydamy z budżetu to więcej zrobimy, bo kolejne środki trafią na inne inwestycje drogowe.

Zobacz też: Budowa i modernizacja dróg lokalnych czyli jak Gostynin pozyskiwał środki zew. na te inwestycje

Przez dwa lata trwania Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019, miasto Gostynin nawet nie podjęło próby skorzystania z niego, nie złożono nawet ani jednego wniosku o dofinansowanie. Mimo iż w Urzędzie Miasta w Gostyninie od samego początku urzędowania burmistrza Pawła Kalinowskiego były osoby zatrudnione od pozyskiwania środków zewnętrznych.

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij