Roman AUGUSTYNIAK

Zainwestuj w Gostyninie

09.09.2017

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami kampanii billboardowej jaką zafundowała sobie partia rządząca ze środków jakie powinny być wydatkowane na promocję Polski na świecie. Czarno - białe billboardy zawisły w całej Polsce i mają na celu dotarcie do społeczności, która ma dosadnie zrozumieć, że reforma sądownictwa jaką proponuje nam minister Ziobro jest jedyną słuszną drogą do naprawy wymiaru sprawiedliwości.

W tym artykule nie będzie o polityce, choć dwa pierwsze zdania mogą to sugerować. Chodzi o reklamę i to reklamę tego co najistotniejsze dla rozwoju Gostynina.

Zainwestuj w Gostyninie

Czy ktoś z Was wie, że Gostynin ma ofertę inwestycyjną?

Oferta jest dostępna na stronie Urzędu Miasta w Gostyninie, w zakładce "Dla Przedsiębiorcy". Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, iż nie przyniosła żądanego efektu. Zakładam iż osobom tworzącym ją przyświecał cel dotarcia do szerokiego grona np. potencjalnych inwestorów. Na pierwszej stronie wbija się w oczy termin "Listopad 2016", ów dobrze, że nie 2015. Swoja drogą jak widzę jakiś katalog, na którego okładce jest rok 2016 to z automatu podświadomość mi sugeruje, że jest nieaktualny.

W ofercie mamy zaprezentowane 4 działki, z których tylko jedna de facto jest atrakcyjna, chodzi o tą zlokalizowaną przy ulicy Kowalskiej (obok Izolbetu), pozostałe to: działka z budynkiem przy ulicy Termalnej o powierzchni 1,3 tyś. m kw., działka o powierzchni 1,6 ha położona przy ulicy Bierzewickiej (dojazd drogami gruntowymi!) i działki o łącznej powierzchni około 19 ha zlokalizowane przy tzw. "Dużej obwodnicy", jak sam oferent pisze "działki prywatne (bez bliższego rozpoznania!)".

W ofercie inwestycyjnej brakuje informacji o sprzedaży majątku upadłego ELGO. To kilkanaście hektarów terenu, znajdujących się na wylocie Gostynina, 17 km od autostrady A1 i z ewentualnym wykorzystaniem kolei - to niewątpliwe atuty. Dodatkowy atut to oferta jaką daje uchwała Rady Miejskiej w Gostyninie, mówiącą o zwolnieniach z podatku od nieruchomości na okres zależny od ilości stworzonych miejsc pracy.

To ważne więc przypomnę. Zwolnienia od podatku od nieruchomości przysługują na okres:

- jednego roku – jeżeli w wyniku nowej inwestycji utworzono co najmniej trzy nowe miejsca pracy,

- dwóch lat – jeżeli w wyniku nowej inwestycji zostanie utworzonych co najmniej sześć nowych miejsc pracy,

- trzech lat - jeżeli w wyniku nowej inwestycji zostanie utworzonych co najmniej 18 nowych miejsc pracy,

- czterech lat – jeżeli w wyniku nowej inwestycji zostanie utworzonych co najmniej 36 nowych miejsc pracy,

- pięciu lat – jeżeli w wyniku nowej inwestycji zostaną utworzone co najmniej 72 nowe miejsca pracy.

Do czego zachęcam?

Burmistrza, przede wszystkim do poważnego podejścia do propozycji inwestycyjnej miasta Gostynina i wyjścia z ofertą na zewnątrz, chociażby poprzez umiejscowienie reklam billboardowych przy drogach wjazdowych do Gostynina. Taka forma reklamy się po prostu sprawdza.

Pozostałych do promowania tej oferty, Ja już zacząłem.

Roman Augustyniak

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij