Roman AUGUSTYNIAK

Osiedle Zalesie już w czerwcu będzie miało plac zabaw

13.05.2017

Wszystko na to wskazuje, że plac zabaw dla dzieci na osiedlu Zalesie powstanie już w czerwcu. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy inwestycji.

Osiedle Zalesie już w czerwcu będzie miało plac zabaw

Powstanie placu zabaw na osiedlu Zalesie to inicjatywa wspólna w którą zaangażowało się wiele osób. Wspólnie z Konradem Szyperskim zbierałem podpisy mieszkańców osiedla Zalesie pod wnioskiem jaki złożyliśmy w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie. Nasze aktywne działania doprowadziły iż wniosek uzyskał wystarczającą liczbę głosów i inwestycja wkroczyła w procedurę realizacji.

Ze względu na wymogi prawne jakie przedstawił Urząd Miasta w Gostyninie w odniesieniu do działki na której miał powstać plac zabaw - wykonanie inwestycji zawisło na włosku.

Udało nam się uzyskać zgodę Zarządu Województwa Mazowieckiego na nieodpłatne użyczenie Gminie Miasta Gostynina działki w pobliżu tej pierwotnej i w ten sposób wszystkie wymogi zostały spełnione. Procedurę oficjalną otrzymania zgody na pozyskanie działki w formie jej użyczenia zainicjowała Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Gostyninie Małgorzata Rędzikowska - Mystkowska.

Inwestycja została przez radnych miejskich wpisana do budżetu Gminy Miasta Gostynina na rok 2017 i w ten sposób obecnie jest finalizowania.

W 2014 roku uczestniczyłem w spotkaniu otwartym z mieszkańcami osiedla Zalesie podczas którego jako Inicjatywa dla Gostynina obiecaliśmy powstanie placu zabaw, obietnicę wyborczą spełniliśmy. Mimo wielu przeszkód już w czerwcu dzieci będą miały się gdzie bawić.

Roman Augustyniak

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij