Roman AUGUSTYNIAK

Sekundniki w Gostyninie - jest już zielone światło!

02.06.2017

Dotychczasowe obowiązujące przepisy nie uwzględniały sekundników odliczających czas sygnałów. Włodarze niektórych miast instalowali więc jako nośniki informacji, omijając w ten sposób formalną procedurę ubiegania się o zgodę na odstępstwa od wymogów technicznych.

Sekundniki w Gostyninie - jest już zielone światło!

To się skończy – wyświetlacze staną się w pełni legalne. Ministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz infrastruktury i budownictwa podpisali rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Przewiduje ono, że zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł.

W ubiegłym roku swój projekt pt. "Sekundniki na skrzyżowaniach w Gostyninie" zgłosiłem w ramach II edycji BO w Gostyninie jednak ze względu na zawiłości regulaminowe samego Budżetu Obywatelskiego realizacja była niemożliwa.

Zobacz też: Sekundniki na skrzyżowaniach w Gostyninie

Jedyne skrzyżowania na jakich można zamontować sekundniki w Gostyninie to skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Legionów Polskich i skrzyżowanie ulicy Floriańskiej z Wojska Polskiego. To ze względu na to, iż na tych skrzyżowaniach jest sygnalizacja stała, a nie zmiennoczasowa (czujniki ruchu).

O możliwości sfinansowania sekundników na tych dwóch skrzyżowaniach w Gostyninie rozmawiałem podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim z Wicemarszałkiem Województwa Wiesławem Raboszukiem.

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij