Roman AUGUSTYNIAK

Modernizacja ul. Zakładowej. Do grudnia ulica będzie mieć nową nawierzchnię i chodnik

13.05.2017

W dniu 12 maja br. doszło do podpisania umowy w której Gmina Miasta Gostynina udziela w 2017 roku ze swojego budżetu Powiatowi Gostynińskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej, a Powiat Gostyniński jest zobowiązany aby tę finansową pomoc przeznaczyć na zadanie inwestycyjne pn. "Modernizacja nawierzchni i chodnika przy ul. Zakładowej".

Starania w tej sprawie od dłuższego czasu czynili na sesjach Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska oraz radni Rady Miejskiej ze Zbigniewem Chorążkiem na czele.

Modernizacja ul. Zakładowej. Do grudnia ulica będzie mieć nową nawierzchnię i chodnik

Pamiętam doskonale komisję na której burmistrz Paweł Kalinowski wraz ze swoimi urzędnikami prezentowali jednoznaczne stanowisko - żadnych środków na inwestycje na drogach powiatowych i nie liczył się argument, że przy tych drogach mieszkają mieszkańcy Gostynina. Rada Miasta zapisała środki w budżecie na 2017 rok i inwestycja jest realizowana i bardzo dobrze.

Kolejna kwestia to współpraca Gminy Miasta Gostynin ze Spółdzielnią Mieszkaniową, jak widać na gostynińskich osiedlach zachodzi bardzo dużo pozytywnych zmian ale niestety bez udziału ze strony miasta. Zmian może być dużo więcej ale oczywiście najważniejsza jest wola podjęcia współpracy.

Roman Augustyniak

fot. UM Gostynin

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij