Roman AUGUSTYNIAK

Czy Starostwo odzyska pieniądze za utylizację chemikaliów z ul. Ziejkowej? Sprawa jest w sądzie

21.09.2023

Na czwartkowej  (21 września br.) sesji Rady Powiatu Gostynińskiego został poruszony temat działań Starostwa w kierunku zwrotu kosztów poniesionych na utylizację odpadów składowanych przy ulicy Ziejkowej.

Czy Starostwo odzyska pieniądze za utylizację chemikaliów z ul. Ziejkowej?  Sprawa jest w sądzie

Przypomnijmy, że w 2018 z dwóch działek podlegających pod Urząd Miasta Gostynina oraz Starostwo Powiatowe gdańska firma Port Service Sp. z o. o. wywiozła do utylizacji blisko 920 ton niebezpiecznych chemikaliów składowanych nielegalnie przez firmę Eko-Lider. 

Łączny koszt usunięcia odpadów opiewał na kwotę ponad 1 800 000 złotych z czego samo Starostwo musiało pokryć koszt  w wysokości około 1 250 000 złotych.

Jak poinformował na posiedzeniu Starosta, urząd ubiega się o zwrot poniesionych kosztów. "W tej sprawie toczy się cały czas postępowanie. Był pierwszy wyrok, zostało od niego złożone odwołanie. Złożyliśmy apelację do wyroku  Cały czas jest w sądzie ten temat" - wyjaśnił Arkadiusz Boruszewski. 

W trakcie posiedzenia radni wysłuchali również sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Gostynińskiego za I półrocze 2023 r. oraz sprawozdania nadzoru wodnego dot. obszaru powiatu gostynińskiego.

Ponadto podjęli uchwały: 
- w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gostynińskiego na lata 2023-2027;
-zmieniającą Uchwałę Budżetową Powiatu Gostynińskiego na rok 2023.
 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij