Roman AUGUSTYNIAK

Koncert piosenki żeglarskiej: od przygód na morzu po magiczną melodię

14.06.2023

Muzyka ma niezwykłą moc, by przenosić nas w inne miejsca i wprowadzać nas w różne nastroje. Jednym gatunkiem muzycznym, który odwołuje się do piękna morza, podróży i przygód jest piosenka żeglarska. Dla wielu ludzi, dźwięki tych piosenek przypominają wiatr w żaglach, szum fal i zapach solonego powietrza. Tę magię mogli przeżyć na żywo uczestnicy koncertu (13.06)  zorganizowanego z  okazji dnia matki i ojca.

Koncert piosenki żeglarskiej: od przygód na morzu po magiczną melodię

Koncert poprowadzili Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Roman Augustyniak, którzy gorąco powitali obecnych na koncercie i podziękowali Zarządowi Województwa Mazowieckiego za dobrą współpracę.

Na scenie wystąpili artyści znani ze swojego oddania muzyce żeglarskiej Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Przeplatali oni znane klasyki z własnymi kompozycjami, tworząc niepowtarzalne doświadczenie muzyczne. Artyści pełni pasji i zaangażowania, doskonale oddawali klimat morskich opowieści, snując historie o niebezpiecznych rejsach, tęsknocie za bliskimi i tajemnicach głębin.

Publiczność była pod wrażeniem energii i zaangażowania artystów. Wszyscy wspólnie śpiewali znane refreny i przygrywali rytm na dłoniach. Nie było osoby, która nie dałaby się porwać atmosferze tego koncertu – powiedziała Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina

Chwile spędzone na wspólnym śpiewaniu  stworzyły niewidzialne więzi między uczestnikami, tworząc wspólnotę ludzi, którzy podzielają miłość do morza i muzyki – dodał Roman Augustyniak, Radny Rady Powiatu Gostynińskiego.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij