Roman AUGUSTYNIAK

Dla dobra sprawy – wspólny wyjazd do MJWPU

11.08.2017

W środę Agnieszka Korajczyk – Szyperska, Mariola Józwiak – Węclewska i Roman Augustyniak spotkali się w Warszawie z przedstawicielami Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – p. Dyrektorem Mariuszem Frankowskim i p. Kierownik Sylwią Maksim – Wójcicką.

Dla dobra sprawy – wspólny wyjazd do MJWPU

Zależy nam na rozwoju miasta, podmiotów tu działających, zależy nam na nowych inwestycjach dlatego dla dobra sprawy postanowiliśmy pojechać razem do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i dowiedzieć się, jak przebiega proces oceny gostynińskiego Programu Rewitalizacji – poinformowała Agnieszka Korajczyk-Szyperska (IdG)

Mamy dobre wiadomości – Program Rewitalizacji uzyska w najbliższych dniach wpis do Wykazu programów rewitalizacji, mimo że są uwagi dotyczące procedury jego przygotowania m.in. przeprowadzenia konsultacji społecznych – powiedziała naszemu portalowi Mariola Józwiak -Węclewska (GCR).

Z rozmowy z przedstawicielami MJWPU jednoznacznie wynikało, że w Programie Rewitalizacji – wbrew temu, co słyszeliśmy od przedstawicieli firmy przygotowującej Program Rewitalizacji - mogły być ujęte przedsięwzięcia dotyczące rozwoju gospodarczego miasta (w tym inwestycji polegających na nadaniu nowych funkcji terenom po byłych zakładach produkcyjnych np. ELGO czy Pietrzak Holding), projekty dotyczące działań na rzecz osób niepełnosprawnych, rozwoju ekonomii społecznej czy monitoringu w mieście.

Nie byłoby też przeciwskazań, by projekty z zakresu efektywności energetycznej, które chce realizować Gostynińska Spółdzielnia Mieszkaniowa były ujęte w Programie Rewitalizacji jako przedsięwzięcia główne a nie uzupełniające, jak to jest w programach rewitalizacji innych gmin z Mazowsza, które są ujęte w Wykazie. Taki zapis co dałby dodatkowe 7 punktów na etapie oceny merytorycznej projektów - dodała Józwiak- Węclewska.

Przypomnijmy, że ostatecznie burmistrz Kalinowski i pracownicy Urzędu Miasta zdecydowali, by te przedsięwzięcia nie zostały ujęte w Programie Rewitalizacji, co odbiera wielu podmiotom szanse na pozyskanie dotacji unijnych na przedsięwzięcia rewitalizacyjne z Działania 6.2 RPO WM.

Uczestnicy środowego spotkania w MJWPU nie będą domagać się wpisania tych przedsięwzięć do Programu Rewitalizacji w tym momencie, bo wymagałoby to wstrzymania procedury związanej z oceną Programu Rewitalizacji i uzyskaniem przez dokument wpisu do Wykazu.

źródło: gostynin.info

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij