Roman AUGUSTYNIAK

Co z boiskami wielofunkcyjnymi przy GCE i Zespole Szkół w Gostyninie? Starosta odpowiada negatywnie

31.03.2019

Potrzeba budowy nowych obiektów sportowych przy GCE i Zespole Szkół i. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie jest ogólnie znana. Była tematem dyskusji pomiędzy radnymi powiatowymi na sesji budżetowej w 2018 roku, ale również o konieczności budowy takich obiektów wskazywała Inicjatywa dla Gostynina w swoim programie wyborczym dotyczącym powiatu.

Co z boiskami wielofunkcyjnymi przy GCE i Zespole Szkół w Gostyninie? Starosta odpowiada negatywnie

Z wnioskiem na Zarząd Powiatu Gostynińskiego właśnie dotyczącym budowy tych obiektów wystąpił radny Rady Powiatu Gostynińskiego z Inicjatywy dla Gostynina Roman Augustyniak.

W związku z brakiem boisk szkolnych przy Gostynińskim Centrum Edukacji w Gostyninie oraz Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie wnioskuje o:

  • przeznaczenie środków w budżecie Powiatu Gostynińskiego na 2019 rok na projekty architektoniczne dotyczące wielofunkcyjnych boisk sportowych zlokalizowanych na terenie każdej ze szkół wymienionych we wniosku. Kwota wnioskowana to 10 tys. zł każdy z projektów;

  • podjęcie dział zmierzających do uzyskania dofinansowania ze środków rządowych (np. Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej) na inwestycje dotyczące budowy tych dwóch wielofunkcyjnych boisk sportowych.

Uzasadniając swój wniosek tym, iż nowa infrastruktura przy szkołach przyczyni się do poprawienia warunków szkoleniowo-treningowe dla młodzieży, a także warunków bezpieczeństwa rozgrywania zawodów. Ponadto budowa boisk wielofunkcyjnych i ich wszechstronne przeznaczenie wpłynie w bardzo wielkim stopniu na wzrost poziomu kultury fizycznej i rekreacji wśród młodzieży, a także na rozwijanie działalności profilaktycznej i przeciwdziałanie zagrożeniom społecznym poprzez zagospodarowanie czasu wolnego. Inwestycje przyczynią się także do podniesienia walorów estetycznych zagospodarowania terenu przy szkole, również stworzy warunki do rozbudowy kalendarza imprez organizowanych przez Powiat Gostyniński o charakterze sportowym - czytamy we wniosku radnego.

Odpowiedź Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego na wniosek dotyczący budowy boisk wielofunkcyjnych na pewno nie zadowoli jego obecnych i przyszłych wyborców (uczniowie GCE i ZS w Gostyninie).

Zapewnienie środków na projekty architektoniczne wielofunkcyjnych boisk szkolnych przy GCE i ZS im. Marii Skłodowskiej - Curie powodowałby konieczność zapewnienia środków na realizację inwestycji w WPF w latach bezpośrednio następujących po zakończeniu projektowania i uzyskaniu pozwolenia na budowę. Budżet Powiatu i Wieloletnia Prognoza Finansowa podlegają regulacjom ustawy o finansach publicznych, która ogranicza możliwość zadłużania się przez samorządy - pisze w odpowiedzi Starosta.

Przypomnijmy w budżecie Powiatu Gostynińskiego na 2019 rok, radni zabezpieczyli 120 tyś. zł na samochód m.in. dla Starosty Arkadiusza Boruszewskiego.

źródło: gostynin.info

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij