Roman AUGUSTYNIAK

Będzie jaśniej, będzie bezpieczniej. Zostaną doświetlone 4 przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie

04.04.2023

Wiesław Raboszuk, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, odwiedził Gostynin w minioną środę (29 marca br.), aby spotkać się z Michałem Góreckim, Dyrektorem Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, oraz z Romanem Augustyniakiem, radnym Powiatu Gostynińskiego.

Będzie jaśniej, będzie bezpieczniej. Zostaną doświetlone 4 przejścia  dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie

Jednym z głównych tematów rozmowy było omówienie postępu prac nad budową rond na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z małą obwodnicą i aleją Popiełuszki oraz skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Płockiej i Bierzewickiej. Ponadto podczas spotkania został poruszony temat związany z realizowaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie inwestycją Województwa Mazowieckiego dotyczącą doświetlenia 4 przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie.

Nazwa zadania – „Wprowadzenie stałej organizacji ruchu na drogach wojewódzkich nr 265, 573 i 581 w Gostyninie – wykonanie doświetlenia 4 przejść dla pieszych". Zakres – Inwestycja przewiduje doświetlenie 4 przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie wraz z wykonaniem aktywnego oznakowania na ul. Krośniewickiej 2 szt. a także na ul. Kowalskiej przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie i na ul. 18-go stycznia przy Miejskim Centrum Kultury.

"Realizacja inwestycji dotycząca doświetlenia przejść dla pieszych w Gostyninie ma związek z Budżetem Obywatelskim Mazowsza. W poprzednim roku wspólnie z Agnieszką Korajczyk-Szyperską złożyłem wniosek w ramach BOM – edycja 2022. Ze względu na niemożliwość realizacji inwestycji w jednym roku budżetowym, a to jest wymogiem regulaminowym w Budżecie Obywatelskim Mazowsza wniosek podobnie jak inne na tego typy zadania został odrzucony z informacją, iż realizacja inwestycji nastąpi z pominięciem BOM, czyli zadania dotyczące bezpieczeństwa na przejściach będą uwzględniane corocznie w budżecie Mazowsza.

Bardzo mnie cieszy, iż realizacja zadania dotyczącego doświetlenia przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie w pierwszej kolejności rozpoczyna się od przejść zlokalizowanych przy szkole powiatowej, na newralgicznych przejściach dla bezpieczeństwa uczniów oraz przy Miejskim Centrum Kultury czyli przejściu jednym z najbardziej uczęszczanym przez dzieci". – stwierdził Roman Augustyniak radny Powiatu Gostynińskiego.

Koszt realizacji inwestycji według kosztorysu inwestorskiego wynosi 220 tyś zł.

"W ciągu najbliższych 2 tygodni zostanie ogłoszony przetarg na realizację powyższej inwestycji, która w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg jakimi są piesi" - powiedział portalowi Michał Górecki.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij