Roman AUGUSTYNIAK

Zawsze warto rozmawiać – spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie

13.05.2017

W dniu 5 maja br.  w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyłem spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem, Dyrektorem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programu Unijnych Mariuszem Frankowskim i Radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego Stefanem Kotlewskim.

Zawsze warto rozmawiać – spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie

Wśród najważniejszych omawianych tematów znalazły się dwa kluczowe obecnie dla Gostynina. Pierwszy z nich dotyczył możliwości pozyskania środków unijnych na inwestycję dotyczącą Term Gostynińskich i tu jak się okazuje nie wszystko jest jeszcze zamknięte i stracone, choć nie w takim wymiarze oczywiście jaki był pierwotnie przewidziany (utrata dofinansowania w kwocie 72 mln zł kiedy burmistrzem był Włodzimierz Śniecikowski).

Druga omawiana kwestia dotyczyła Programu Rewitalizacji dla miasta Gostynina, który został przygotowany przez Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o. z Mikołowa przy współpracy urzędników miejskich. Program ten nie zyskał aprobaty ekspertów, powołanych przez Urząd Marszałkowski w Warszawie co ma odniesienie na brak wpisu do wykazu programów rewitalizacji Województwa Mazowieckiego, niezbędnego do uzyskania dofinansowania ze środków unijnych w ramach RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Dyrektor MJWPU Mariusz Frankowski zapewnił mnie o wyznaczeniu dodatkowego terminu do 31 lipca 2017 roku w którym to Gmina Miasta Gostynina może usunąć błędy w swoim Programie Rewitalizacji.

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij