Roman AUGUSTYNIAK

Za pozwy sądowe trzeba płacić

08.06.2017

"Podejrzany przetarg Burmistrza - miasto straciło ponad 100 000 zł" - taki tytuł nosił artykuł jaki napisałem w związku z wyrokiem KIO dotyczącego przetargu na wywóz śmieci z terenu miasta Gostynina. Również było głośno, również był pozew i to Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego.

Wskutek korzystnego dla mnie rozstrzygnięcia,Gmina Miasta Gostynina w związku z pozwem wniesionym przez burmistrza musiała pokryć koszty procesowe w kwocie 2722 zł.

Za pozwy sądowe trzeba płacić

W dniu 8 czerwca zwróciłem się do burmistrza Pawła Kalinowskiego z pismem wzywającym go do pokrycia tej kwoty z jego prywatnych środków. Moim zdaniem to wyjście honorowe, gdzie nie będziemy mówili o marnotrawieniu publicznych pieniędzy i kwestia pozwu ostatecznie zostanie zamknięta.

"Bohater" Dominik Robacki

W ubiegłym tygodniu ukazał się artykuł autorstwa Dominika Robackiego ze Stowarzyszenia Yeti mówiący o wniesieniu wobec mnie pozwu sądowego, nie będę rozwijał wątku, naprawdę nie warto. Ogólnie odbieram jego atak na moją osobę jako typowe zagranie medialne - on niby ten dobry, a ja ten zły. Jego późniejsze publikacje na jego stronie, portalu społecznościowym FB to dla mnie dowód.

Dodatkowo potwierdza to fakt ukazania się artykułu na portalu, którego właścicielem jest jego tata, Roman Robacki, artykułu sugerującego, iż mam problemy z prawem. Pojęcie samego prawa jest bardzo szerokie, ale sam autor je zawęził dodając do obrobionego graficznie głównego zdjęcia, które jest integralną częścią artykułu foto rąk zakutych w kajdanki.

Manipulacja iście gwiazdorska, co ma pozew cywilny do osoby zakutej w kajdanki? Autor artykułu mam nadzieję, że odpowie mi na to pytanie w Sądzie. Ponadto dla uściślenia pozew cywilny może złożyć każdy kto chce, wobec kogo chce. Czy to jednoznacznie oznacza, że pozwany ma problemy z prawem? Co należy dodać, pozew złożony przez Dominika Robackiego w momencie publikacji na portalu Romana Robackiego był jeszcze bez rozpatrzenia przez Sąd, czyli nie wiadomo czy w ogóle jest poprawny.

Co do kosztów postępowania sądowego, Dominik Robacki złożył wniosek o zwolnienie go z kosztów sądowych, dodając do wniosku oświadczenie o swoim stanie rodzinnym, majątkowym i o źródłu utrzymania.

Dlaczego tak mało honorowe zachowanie ze strony autora pozwu, skoro sam siebie określa mianem przedsiębiorcy? Mam nadzieję, że Sąd wniosek odrzuci.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij