Roman AUGUSTYNIAK

„wy POwskie psy...” - Prawdziwe oblicze Dominika Robackiego? [Felieton]

01.08.2017

Nie tak dawno w sieci rozgorzała dyskusja na temat wpisu jaki umieścił wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. „Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią "Wyrwij murom zęby..." Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami” - jego słowa dotyczyły osób protestujących wobec uchwalonych ustaw o KRS, Sądach Powszechnych i Sądzie Najwyższym.

„wy POwskie psy...” - Prawdziwe oblicze Dominika Robackiego? [Felieton]

Wpis Zielińskiego wywołał spore poruszenie i spotkał się z dużą falą krytyki. Wiele osób zwracało uwagę, że używanie takich określeń względem młodzieży, która pojawiła się pod Sejmem jest skandaliczne. Słowa wiceministra można śmiało nazwać hejtem.

Na naszym lokalnym, gostynińskim podwórku, również bardzo często mamy do czynienia z hejtem. Internauci nie przebierają w słowach. W większości są anonimowi. Dziś o jednym takim, co od dawna nie jest anonimowy, jest osobą publiczną, sam często, aż do obrzydzenia nazywa siebie „społecznikiem” i pełni ważne funkcje w spółce Bilera, Tresitive i w stowarzyszeniu YETI. Mowa o "społeczniku" Dominiku Robackim.

Przytoczę kilka komentarzy autorstwa tej osoby. Są one obraźliwe. Są obelgami, mającymi na celu w sposób agresywny obrażać m.in. mnie ale również inne osoby.

„…to co robi swołocz z IdG, przechodzi ludzkie pojęcie. I będzie tego wreszcie solidny finał. Dość gangsterskich metod"

„…Jak wy POwskie psy wrzucacie Kaczyńskiego z wąsami hitlera, albo sikającego na Polskę, to wszystko jest okej. Brzydzę się panem”

„…Tak po męsku ten cały A… powinien dostać po pysku..”

Ludzie stojący z boku widzą, ze pchacie się do koryta jak świnie. Powiecie każdą bzdurę, aby tylko zdobyć stołki. Czy Pan rozumie, ze ja, ani moja rodzina nigdzie nie kandydujemy? To wy kandydujecie, mamicie ludzi, zakłamujecie rzeczywistość. Ja robie to aby pokazać ludziom kim jesteście. I się nie zatrzymam. Możecie mnie mi dalej grozić, podawać na policję i Bóg wie dokąd jeszcze. Nie mam niczego do stracenia, nie jestem zależny od waszych macek, waszych brudnych powiązań (które też będę ujawniał)…Pan jest pokrzywdzony najbardziej, bo został Pan z niczym, wszyscy mają jakieś stołeczki, a pan dalej je tylko skręca”.

..w najbliższych miesiącach będę udowadniał kto jest obłudnikiem i jak wygląda inicjatywa dla władzy. … nie zamierzam kandydować do żadnego organu także z daleko od „koryta”. Hobbistycznie i z miłości do miasta. W przeciwieństwie do tych, których tak boleśnie należy obnażyć aby nasze miasto nie zostało sko(nsum/rump*)owane. „

Obłuda? A jakże...

Nie tak dawno wiceprezes YETI Dominik Robacki pisał tak:

..nie zajmujemy się przy tym szkalowaniem innych”

„… Nie przyłożę swojej ręki do dalszego dzielenia Gostynina. Nasze miasto zasługuje na coś więcej niż ferment, żółć i pomyje, którymi próbujecie nas karmić zbijając na nienawiści kapitał polityczny. Nie będę dłużej brał w tym udziału, bo nie jestem radnym, czy kimkolwiek kto miałby się kierować politycznym interesem."

no i to:

„…Mową nienawiści w sieci się brzydzę…”

Obserwując działania Dominika Robackiego może wywnioskować, iż słownictwo jakie prezentuje wiceprezes YETI Dominik Robacki przypada do gustu jego rodzinie (sądząc po polubieniach, pod jego komentarzami), co więcej prawdopodobnie On sam czerpie z nich przykład:

Roman Robacki, były wydawca portalu www.supergostynin.pl:

Hipokryzja POwca Augustyniaka Romana to klasyk politykierów nierozumnych ... oszukują, przekłamują, kamuflują udają i do tego myślą, że są fajni…”

to obłudna hipokrytka, pozbawiona niby społeczniczka…”

O czym to świadczy? Czy może być z tego dumny? Do czego to prowadzi?

Jaki jest tego cel, każdy może się tylko domyśleć. W każdym razie posłanka Krystyna Pawłowicz z PIS ma swojego godnego gostynińskiego/olsztyńskiego* kompana.

Do zachowania Dominika Robackiego pasują jego własne słowa "...czuje się bezkarny, myśląc, że wszystkich już w Gostyninie zastraszył, ale kogoś takiego nie warto się bać. (...) Nie ma zgody na łamanie prawa, nie ma zgody na zniesławianie. Każdy powinien walczyć o swoje dobre imię."

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij