Roman AUGUSTYNIAK

W Gostyninie powstaną dwa ronda. Trwają prace projektowe

31.03.2023

W środę (29 marca br.) Gostynin odwiedził Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania z Michałem Góreckim Dyrektorem Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie oraz Romanem Augustyniakiem radnym Powiatu Gostynińskiego został omówiony postęp prac nad budową rond na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z małą obwodnicą i aleją Popiełuszki oraz skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Płockiej i Bierzewickiej.

W Gostyninie powstaną dwa ronda. Trwają prace projektowe

Nazwa zadania – „Budowa drogi wojewódzkiej nr 265 na odcinku 43+874,91 do km 44+140,80 wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 573 na odcinku od km 17+769,82 do km 17+812,00 na terenie miasta Gostynina"

Zakres - budowa drogi wojewódzkiej nr 265 na odcinku 43+874,91 do km 44+140,80 wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 573 na odcinku od km 17+769,82 do km 17+812,00 na terenie miasta Gostynina obejmuje budowę dwóch rond, ciągów pieszych i rowerowych, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych, usunięcie kolizji z sieciami energetycznymi i telekomunikacyjnymi. Celem inwestycji jest zapewnienie właściwej obsługi ruchu pojazdów samochodowych, ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa bezpieczeństwa na przedmiotowym odcinku drogi

Szacowany koszt realizacji inwestycji 12 mln zł.

"Oba skrzyżowania są zlokalizowane przy głównych arteriach komunikacyjnych o zwiększonym natężeniu ruchu pojazdów, w związku z czym zmiana organizacji ruchu w tych miejscach jest bezsprzecznie konieczna. Realizacja tych projektów jest wynikiem naszego zaangażowania w rozwój infrastruktury drogowej dla dobra społeczności i kierowców" - stwierdził Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

„W chwili obecnej trwają ostatnie prace projektowe przez złożeniem wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Wszystko wskazuje, iż taki wniosek zostanie złożony w czerwcu i do końca bieżącego roku będzie wydane pozwolenie na budowę" – powiedział Michał Górecki Dyrektor Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

"Przejazd przez te dwa skrzyżowania w godzinach szczytu, i nie tylko, wymaga od kierowców niesamowitej wręcz cierpliwości, dlatego kwestia powstania rond w tych miejscach niewątpliwie jest kluczowa. Rondo zapewni bezkolizyjny przejazd dla wszystkich uczestników ruchu i zdecydowanie polepszy komunikację w Gostyninie, co doskonale pokazuje przykład ronda zlokalizowanego na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich z ul. Tadeusza Kościuszki. Ruch jest płynniejszy i nie dochodzi obecnie do wypadków, które były zmorą tego skrzyżowania. Przypominam, to też była inwestycja Województwa Mazowieckiego" - zaznaczył Roman Augustyniak radny Powiatu Gostynińskiego.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij