Roman AUGUSTYNIAK

Spotkanie ze Sławomirem Nitrasem

14.09.2017

W najbliższy wtorek (19 września) w Gostyninie o godzinie 18.00 w restauracji Bajka rozpocznie się spotkanie z trójką parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. W ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o programie" do Gostynina przyjadą Jolanta Hibner, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras.

Spotkanie ze Sławomirem Nitrasem

To będzie doskonała okazja do poruszenia wielu ważnych tematów dotyczących obecnej sytuacji w kraju. Nie zabraknie również tych bardzo istotnych dla Gostynina i powiatu gostynińskiego.

Jolanta Hibner to polityk i inżynier, posłanka na Sejm V, VI i VIII kadencji oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Pochodzi z podstołecznych Ząbek. Od 1976 r. pracowała jako starszy asystent projektanta, następnie była specjalistą w Generalnej Dyrekcji Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych „ENERGOPOL” Warszawa a od 1990 r. była zatrudniona na stanowiskach naczelników w warszawskich urzędach. W latach 1994–2002 zasiadała w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy, jako działaczka w AWS i SKL.

Gabriela Lenartowicz to posłanka ze Śląska, urodzona w Katowicach, była wicewojewoda śląski.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1992-96 była dziennikarką, a następnie redaktorką naczelną lokalnego pisma „Nowiny Raciborskie”. Publikowała artykuły popularyzujące zagadnienia związane z prawnymi aspektami funkcjonowania administracji publicznej, integracją europejską oraz funduszami strukturalnymi. Pracowała w sztabie kryzysowym w czasie tzw. powodzi tysiąclecia w 1997, następnie była doradcą w projekcie Banku Światowego na rzecz usuwania skutków i profilaktyki zagrożeń powodziowych. W latach 2008–2014 pełniła funkcję prezesa Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Z kolei najbardziej znana i rozpoznawalna postać życia publicznego, która 19 września pojawi się w Gostyninie, to Sławomir Nitras. To poseł z Zachodniopomorskiego, urodzony w Połczynie-Zdroju koło Świdwina. W ławach poselskich zasiadał podczas V, VI i VIII kadencji sejmu, w latach 2009–2014 był posłem w Parlamencie Europejskim VII kadencji. Od 2014 do 2015 główny doradca premier Ewy Kopacz.

W latach 1998–2002 był radnym sejmiku zachodniopomorskiego wybranym z ramienia AWS. W wyborach parlamentarnych w 2005 i 2007 uzyskiwał mandat poselski w okręgu szczecińskim na Sejm V i VI kadencji jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Podczas obu kadencji był członkiem Komisji Skarbu Państwa, w VI kadencji pracował także w Komisji Gospodarki oraz Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo”.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij