Roman AUGUSTYNIAK

Spada zadłużenie miasta Gostynina

07.06.2017

To bardzo pozytywna wiadomość, zadłużenie miasta Gostynina systematycznie spada. Na chwilę obecną wynosi około 12,5 mln zł.

Spada zadłużenie miasta Gostynina

Dwa tygodnie temu zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej zwróciłem się do Burmistrza Miasta Gostynina o podanie całkowitego obecnego zadłużenia Gminy Miasta Gostynina. We wtorek dostałem odpowiedź, a już w środę burmistrz ją rozwinął na swoim profilu społecznościowym podając zadłużenie jakie było w latach poprzednich i bardzo dobrze, mieszkańcy muszą wiedzieć jak radni dbają o finanse miasta Gostynina.

Do kompetencji Rady Miejskiej należy uchwalanie budżetu Gminy.

Na koniec 2014 roku zadłużenie miasta Gostynina wynosiło 15.388.707,75 zł. Obecne zadłużenie wynosi około 12,5 mln zł i od roku 2014 zmalało o prawie 3 mln zł.

To oznacza, iż zadłużenie spada z roku na rok mimo, że Rada Miejska w Gostyninie przeznacza ogromne środki na inwestycje, które były planowane w latach poprzednich jednak do ich całkowitej realizacji nie doszło.

To kilka z nich:

  • Budowa budynku wielorodzinnego z lokalami socjalnymi przy ul. Targowej - inwestycja za ponad 6 mln zł.
  • Termomodernizacja i remont komunalnego budynku mieszkalnego przy ul. 3-go Maja 14 - inwestycja za blisko 1,5 mln zł.
  • Budowa kanalizacji na Zazamczu i Zatorzu - wkład Gminy Miasta Gostynina ponad 3 mln zł.
  • Budowa łącznika ulic Kutnowska/Wspólna - Dybanka - inwestycja z 2009 roku i koszt blisko 650 tyś. zł.
  • Budowa ulicy Sosnowej - inwestycja za ponad 200 tyś. zł.

Zadłużenie spada ale to trzeba przyznać miasto wciąż w małym stopniu pozyskuje środki zewnętrzne na inwestycje trwałe (m.in. przebudowa, modernizacja dróg) co w znaczny sposób ogranicza ilość i zakres ich realizacji.

Roman Augustyniak

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij