Roman AUGUSTYNIAK

Sierpc z nowym skateparkiem, a Gostynin?

15.05.2017

W 2016 roku burmistrz Paweł Kalinowski przedstawił koncepcję gdzie skatepark miał być realizowany jako dwufunkcyjna płyta - latem służąca jako skatepark a zimą jako lodowisko. Obiekt miał być zadaszony, a koszt inwestycji miał przekroczyć ponad 3,3 mln zł.

Patrząc na możliwości budżetowe Gostynina to koncepcja burmistrza wydaje się bardzo nierealistyczna. Nikt przy zdrowych zmysłach takiej kwoty nie przeznaczy na taką inwestycję. W jakimś stopniu to przypomina koncepcje Term Gostynińskich za 319 mln zł, gdzie inne miasta budowały je z sukcesem za 60 - 70 mln zł.

Inwestycję należy urealnić i wykonać. Doskonałym przykładem jest skatepark w Sierpcu, który został oddany do użytku we wrześniu 2016 roku. Koszt inwestycji wyniósł 342 tyś. zł. Urząd Miasta w Sierpcu pozyskał 100 tyś. zł z Ministerstwa Sportu i Turystki.

Podczas kwietniowego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu, Przewodniczący Klubu Inicjatywy dla Gostynina Zbigniew Chorążek złożył wniosek dotyczący przygotowania przetargu na koncepcję zagospodarowania terenu znajdującego się koło hali MOSIR (pomiędzy ulicami Kutnowska/Polna).

W tej koncepcji będzie również ujęty skatepark, powstanie na miejscu obecnego i ma zajmować blisko 500 mkw. Wykonanie Inwestycji finalnie zakończy się w 2018 roku.

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij