Roman AUGUSTYNIAK

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie wszczyna śledztwo w sprawie artykułu na supergostynin.pl

23.07.2017

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie wszczęła śledztwo dotyczące artykułu jaki ukazał się na portalu supergostynin.pl. pt. "Problemy z prawem IdG?". Ówczesnym właścicielem i zarazem wydawcą tego portal był Roman Robacki, zięć Włodzimierza Śniecikowskiego.

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie wszczyna śledztwo w sprawie artykułu na supergostynin.pl

Najpierw Komenda Powiatowa Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadziła postępowanie sprawdzające. W wyniku niego Prokuratura wszczęła śledztwo, chodzi art. 212 §1 kk.

Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Gostyninie zawiadamia, Pana, że w dniu 7 lipca 2017 roku wydane zostało postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie Romana Augustyniak w dniu 2 czerwca 2017 roku przez nieustaloną osobę posługującą się nickiem "aliczer", poprzez umieszczenie na portalu internetowym supergostynin.pl w treści artykułu "Problemy z prawem IdG?" zdjęcia przedstawiającego wizerunku Romana Augustyniaka obok zdjęcia przedstawiającego ręce zakute w kajdanki policyjne, czym można poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. - czytamy w informacji z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.

Powyższą sprawę opisałem w artykule pt. "Nie ma zgody na łamanie prawa! Portal supergostynin.pl zablokowany na polecenie Policji - Felieton"

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij