Roman AUGUSTYNIAK

Powiat Współpracujący

18.07.2018

Połączone siły czyli jednym słowem Współpraca. To niezwykle ważne podejście jakie ma wpływ na osiąganiu wyznaczonych celów inwestycyjnych. Współpraca między samorządami jest bardzo istotna, oczywiście kluczem jest wola podjęcia współpracy. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę z jednostkami samorządowymi w Powiecie Gostynińskim.

Powiat Współpracujący

Współpraca ma też duży atut w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Często wnioski o dofinansowanie składane na dany program uzyskują dodatkowe punkty za właśnie wspólne działanie dwóch samorządów.

Przykładem współpracy między dwoma samorządami jest modernizacja drogi w ulicy Zakładowej w Gostyninie, gdzie część środków na inwestycję została przekazana przez Gminę Miasta Gostynina w drodze uchwały budżetowej podjętej przez radnych miejskich. Była to współpraca pomiędzy Gminą Miasta Gostynina, a Powiatem Gostynińskim ponieważ właścicielem drogi jest powiat. Upór radnych miejskich przyczynił się do realizacji tej inwestycji.

Współpraca to również inwestycje prorodzinne, edukacyjne, infrastrukturalne, drogowe oraz działania kulturalne, turystyczne i sportowe. Zarówno w tworzeniu jak i w organizacji wspólnych wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Zadaniem Powiatu Gostynińskiego jest współdziałania z każdym samorządem i do tego będziemy dążyli.

Będzie to przynosiło wymierny efekt, którego Państwo będzie świadkami.

Nasze propozycje dotyczące współpracy w Powiecie Gostynińskim:

  • Partnerstwa samorządów

  • Wspólne projekty w obszarze pomocy społecznej i wykluczenia społecznego samorządu powiatowego i gmin

  • Nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie promocji i turystyki z sąsiadującymi samorządami

  • Wspólne przedsięwzięcia w zakresie przebudowy dróg gminnych i powiatowych i szlaków turystycznych

  • Wspólne przedsięwzięcia w zakresie budowania marki subregionu z promocją regionalnych produktów

Inicjatywa dla Gostynina

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij