Roman AUGUSTYNIAK

Nie ma zgody na łamanie prawa! Portal supergostynin.pl zablokowany na polecenie Policji - Felieton

13.07.2017

W dniu dzisiejszym na polecenie Policji portal supergostynin.pl został zablokowany - to informacja pochodząca z profilu społecznościowym tego portalu. To oczywiście informacja, która może szokować, tym bardziej, że to chyba pierwszy portal jaki do tej pory funkcjonował w Gostyninie, który został zablokowany z polecenia organów ścigania.

 

Nie ma zgody na łamanie prawa! Portal supergostynin.pl zablokowany na polecenie Policji - Felieton

Nie ma zgody na łamanie prawa, z takim założeniem wyszedłem kierując prawie miesiąc temu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z opublikowaniem na portalu supergostynin.pl artykułu pt. "Problemy z prawem IdG?". Integralną częścią artykułu było obrobione graficznie zdjęcie, w którym m.in. zdjęcie z moją osobą zestawiono ze zdjęciem zakutych w kajdanki jakiś rąk. Co przeciętnemu czytelnikowi miało według mnie sugerować, iż mam problemy z prawem, prawem karnym - zakute ręce w kajdanki wiążą się tylko z tym.

To oczywiście manipulacja i kłamstwo, a portal według mnie popełnił przestępstwo z art. 212 KK. Mam nadzieję, że winni poniosą konsekwencję prawne i również mam nadzieję, iż ówczesny właściciel portalu Roman Robacki poda Policji kto jest autorem artykułu i obrobionego graficznie zdjęcia oraz kto go opublikował. Chociaż nadzieja może być złudna, gdyż podobnie jak w przypadku teścia Romana Robackiego czyli Włodzimierza Śniecikowskiego może zaistnieć funkcjonująca zasada - To nie ja to on - Daniel S. i jazda pod wpływem alkoholu.

Oczywiście mógłbym machnąć ręką na to i przejść koło tego obojętnie ale jeśli w takiej kwestii odpuścimy raz to będziemy mieli ciąg dalszy. Filozofia portalu może być prosta, skoro raz się "upiekło" - to w następnym przypadku mogą zrobić podobnie innej osobie. Poszkodowanym może być Prokurator Rejonowy, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu, Prezes Sądu Okręgowego, Radny lub inna osoba publiczna. W zasadzie może być każda z osób czytająca właśnie ten felieton.

Dlatego nie ma zgody na takie działania. Dosłownie śmieszą mnie wpisy jakie publikuje portal supergostynin.pl na swoim profilu społecznościowym dotyczące wolności prasy, wolności słowa czy też tłumienia krytyki prasowej. Sama definicja stanowi, iż krytyka prasowa jest publiczną oceną, opartą na konfrontacji jakiegoś stanu rzeczywistego z przyjętymi założeniami. Została uznana za działanie społecznie pożądane. Dziennikarskie prawo do krytyki nie jest jednak nieograniczone i nie może być rozumiane jako prawo do stawiania fałszywych lub niedostatecznie sprawdzonych zarzutów.

Wolność słowa, wolność prasy, a czy właśnie one pozwalają robić z kogoś przestępce jeśli nim nie jest? Moim zdaniem zdecydowanie NIE.

Wracając do wstępu tego felietonu - Policja poleciła zablokować portal supergostynin.pl bo miała do tego powody, a jakie to obecny właściciel portalu czyli Tresitive Sp. z o.o. w osobie jej prezesa zarządu Dominika Robackiego powinien wiedzieć.

Roman Augustyniak

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij