Roman AUGUSTYNIAK

Nie będzie Powiatowej Karty Seniora. Starosta Boruszewski jednoznacznie

31.03.2019

Seniorzy z powiatu gostynińskiego niestety nie będą mogli korzystać z Powiatowej Karty Seniora. Głównie dotyczy to osób po 60 roku życia zamieszkałych w gminach Szczawin Kościelny (z tej gminy wywodzi się Starosta), Pacyna, Gostynin i w Sannikach zarówno w mieście jak i gminie. Przypomnijmy w Gostyninie istnie miejska edycja tej Karty.

Nie będzie Powiatowej Karty Seniora. Starosta Boruszewski jednoznacznie

Wniosek na Zarząd Powiatu Gostynińskiego o utworzenie Powiatowej Karty Seniora złożył radny Rady Powiatu Gostynińskiego z Inicjatywy dla Gostynina Roman Augustyniak.

Odpowiedź Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego była jednoznaczna.

Wprowadzenie programu Powiatowa Karta Seniora na terenie powiatu gostynińskiego nie jest realnie możliwe bez zaproponowania przez Powiat i jego jednostki organizacyjne systemu ulg dla seniorów. Proponowana przez Pana forma programu stanowiłaby jedynie powielenie programu Ogólnopolskiej Karty Seniora bez możliwości zaproponowania przez Powiat dodatkowych elementów. W obecnej uchwale budżetowej nie ma zabezpieczonych środków na proponowane przez Pana karty seniora.

Nie bo nie? Konfrontacja wniosku z odpowiedzią Starosty

Jak czytamy we wniosku, środki na Powiatową Kartę Seniora miałby pochodzić z budżetu Powiatu Gostynińskiego, a dokładnie z rozdziału dotyczącego „Promocji jednostek samorządu terytorialnego”. Środki przewidziane na promocję powiatu w tym rozdziale wynoszą ponad 137 tyś. zł.

W związku ze środkami przewidzianymi w budżecie Powiatu Gostynińskiego na 2019 rok w rozdziale 75075 dotyczącym „Promocji jednostek samorządu terytorialnego” proszę o przeznaczenie środków na wprowadzenie programu Powiatowa Karta Seniora na terenie powiatu gostynińskiego. Wnioskowana kwota to 3 tys. zł.

Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia osób powyżej 60 roku życia, poprzez stworzenie oraz rozwijanie systemu promocji, ulg i rabatów oferowanych przez powiat gostyniński oraz partnerów programu. Każdy Senior, którzy skończył 60 lat i posiada miejsce zamieszkania na terenie powiatu gostynińskiego może bezpłatnie wyrobić własną kartą seniora.

Program ma na celu zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęcenie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także kształtowanie pozytywnego wizerunku Seniorów. Program jest rozwiązaniem, które umożliwi Seniorom rozwój swoich pasji i zainteresowań, ale także da możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego - czytamy we wniosku radnego.

W miejskiej edycji Karty Seniora, podmioty zarówno prywatne i publiczne proponują ulgi dla Seniorów powyżej 60 roku życia, ma to oddziaływanie lokalne, nie mające nic wspólnego z Ogólnopolską Kartą Seniora, która dotyczy głównie dużych podmiotów o charakterze ogólnopolskim, np. sieć kin, sklepów.

Do dnia 6 lutego br. w ramach Programu Gostynińska Karta Seniora wydano 2000 sztuk kart, łączne koszty to 1321 zł.

Przypomnijmy w budżecie Powiatu Gostynińskiego na 2019 rok, radni zabezpieczyli 120 tyś. zł na samochód m.in. dla Starosty Arkadiusza Boruszewskiego

źródło: gostynin.info

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij