Roman AUGUSTYNIAK

Kara od Burmistrza Gostynina za namiot, pod którym zbierano podpisy dla Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

22.06.2020

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z PIS postanowił ukarać finansowo jednego z liderów PO w Gostyninie Romana Augustyniaka za postawienie namiotu, pod którym zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Jak informuje portal gostynin24.pl kara wynosi 500 zł.

Kara od Burmistrza Gostynina za namiot, pod którym zbierano podpisy dla Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

W akcję zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na stanowisko Prezydenta Polski włączyło się bardzo dużo osób z terenu Powiatu Gostynińskiego, w kilka dni zebrano ponad 1.7 tys. podpisów. Podpisy były zbierane przez osoby prywatne, w punktach stacjonarnych ale również przy stoliku naprzeciwko Ratusza w Gostyninie. Niestety kapryśna pogoda wymusiła postawienie namiotu, pod którym został ustawiony stolik do zbierania podpisów. Właśnie do faktu postawienia namiotu odnośni się w piśmie burmistrz Paweł Kalinowski.

"Pismo burmistrza Pawła Kalinowskiego do mnie jeszcze nie dotarło. W dniu dzisiejszym po zapoznaniu się z treścią artykułu na portalu gostynin24.pl, sprawdziłem dwie skrzynki pocztowe, prywatną i Platformy Obywatelskiej w Gostyninie, w żadnej brak listu lub awizo z Urzędu Miasta w Gostyninie. Z tego wynika, iż urzędowa korespondencja najpierw trafiła do wiadomości prywatnego portalu informacyjnego, a nie do samego adresata czyli mojej osoby. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia i tu trzeba zadać otwarte pytanie … Czy jest to stała praktyka traktowania pisma urzędowego w Urzędzie Miasta w Gostyninie?" - komentuje Roman Augustyniak.

"W treści pisma urzędowego burmistrza Pawła Kalinowskiego opublikowanego na portalu gostynin24.pl brakuje podstawy prawnej nałożenia takiej kary, nie prowadziliśmy działalności zarobkowej, był to wolontariat z dużym uśmiechem" – dodaje Roman Augustyniak.

Źródło: gostynin.info

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij