Roman AUGUSTYNIAK

Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Gostynina

16.05.2018

W środę, 9 maja 2018 r. w restauracji Bajka przy ulicy Kościuszki odbyło się spotkanie posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budki z mieszkańcami Gostynina. Tematyka spotkania „Co dalej z demokracją w Polsce” nawiązywała do bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju.

Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Gostynina

Spotkanie zostało zorganizowane przez Romana Augustyniaka i było pierwszym inaugurującym spotkaniem w ramach Klubu Obywatelskiego w Gostyninie.

Przyjazd Borysa Budki do Gostynina był okazją do poruszenia wielu tematów, dotyczących obecnej sytuacji z wymiarem sprawiedliwości w Polsce.

Mieszkańcy zadawali także pytania, dotyczące m.in. obsadzania stanowisk publicznych przez partię rządzącą, sytuacji Polski w Unii Europejskiej w perspektywie nowego budżetu po 2020 roku, trwającego w sejmie protestu osób niepełnosprawnych, przekazu podawanego w mediach publicznych czy nadchodzących wyborów samorządowych.

Spotkanie trwało półtorej godziny. Rozpoczęło się od głównego tematu – pytania „Co dalej z demokracja?”:
- To w naszych rękach leży to, czy państwo prawa się utrzyma. Te zmiany zbliżają nasz ustrój do krajów, w których z demokracją mają niewiele wspólnego – powiedział otwierając spotkanie Borys Budka.
Wiele gorzkich słów padło pod adresem Telewizji Publicznej, którą Borys Budka skrytykował za decyzję o odmowie wyemitowania płatnego spotu - zaproszenia na Marsz Demokracji 12 maja w Warszawie.

Borys Budka jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W utworzonym przez PO w listopadzie 2016 roku tzw. gabinecie cieni, Budka pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. W poprzednim rządzie PO-PSL – od maja do listopada 2015 r. – był ministrem sprawiedliwości. Poseł jest jednym z głównych polityków PO, który punktuje rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość za zdewastowanie działalności Trybunału Konstytucyjnego.

źródło: gostynin.info

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij