Roman AUGUSTYNIAK

Borys Budka ostrzega: PiS może przez prokuraturę wpłynąć na los wyborów

16.05.2018

Podczas środowego (9 maja) spotkania w ramach Klubu Obywatelskiego zorganizowanego przez Romana Augustyniaka w restauracji Bajka w Gostyninie, w którym wziął udział poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, mieszkańcy w drugiej części mogli zadawać pytania w sprawach dotyczących sytuacji politycznej w Polsce.

Borys Budka ostrzega: PiS może przez prokuraturę wpłynąć na los wyborów

Jedno z nich od uczestnika dotyczyło obaw o uczciwość najbliższych wyborów samorządowych.

- Czy boicie się, że sfałszują wybory – pytał mieszkaniec Gostynina o to, czy planowane na jesieni wybory samorządowe mogą zostać sfałszowane przez partię rządzącą.

- Jeżeli będziemy w każdej komisji, to tego nie zrobią. Boimy się tego, że będą próbowali wpłynąć na prokuraturę w ten sposób, że Ziobro może wydać polecenie każdemu prokuratorowi bez żadnej konsekwencji, czyli wzywa prokuratora i mówi tak: tutaj est kandydat, który wygra wybory na burmistrza, więc mamy tutaj taki donos anonimowy, w którym to donosie piszą, że to złodziej, alkoholik i w ogóle przyjął łapówkę.

Znalazł się świadek, który co prawda odsiaduje karę więzienia, ale co prawda za złagodzenie wyroku powiedział, że zezna. Przedstawi się zarzut dwa tygodnie czy miesiąc przed wyborami, po czym umorzy po wyborach bez żadnej konsekwencji. To jest niebezpieczeństwo używania prokuratury do celów politycznych przez PiS – powiedział Borys Budka.

- Ta machina propagandowa będzie wpływać na wybory – dodał poseł.

źródło: gostynin.info

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij