Roman AUGUSTYNIAK

Śmiać się czy płakać "christo"? Felieton

19.11.2017

Riposta, komentarz do felietonu pt. "Za wszelką cenę" autorstwa Krzysztofa Adamskiego, zamieszczonego na portalu www.gostynin24.pl.

Śmiać się czy płakać "christo"? Felieton

Facebook

Może na początek - jakaś stronka z FB, proszę napisać wprost kto stoi za stroną "Gostynin. W głowie się nie mieści", jeśli chce się być poważnym trzeba postępować odważnie. Przy okazji niech Pan powie kto stoi za inną stroną "Nie dla propagandy IdG" tam krytykują IdG i czy ktoś z Nas płacze nad tym? Krytyka jedno ale pisanie nieprawdy to drugie i to ma swój już inny wymiar. Wszystko jest właśnie śmiechu warte, kto stoi za tymi stronami - nie wiem. Mogę się tylko domyślać - Nie dla ... walą w IdG czyli na pewno nie sympatycy tego stowarzyszenia, może ktoś sympatyzujący z PIS lub GWS. Gostynin. W głowie... walą we wszystkich PIS, GWS, IDG, ktoś się bawi dobrze. Szkodzi to wszystkim. Naprawdę, powagi poproszę, sorry nie wszystko co złe wokół burmistrza Pawła Kalinowskiego to wina IdG, Panie Krzysztofie niech Pan czyta komentarze na FB, porozmawia z ludźmi na ulicy. Burmistrz jest źle oceniany, powodów jest mnóstwo - każdy ma swój. Każdy ma prawo do krytyki, również i Ja - przecież żyjemy w demokratycznym państwie, Prawda?

Wybory

Co do wyborów, liczę na to, że wygra kandydatka, kandydat, który będzie merytoryczny, który pokaże pomysł na Gostyninie, który postawi przed sobą wyzwania i będzie je realizował informując na bieżąco o tym mieszkańców. Czy kandydatka, która ogłosiła, że startuje dwa lata, czy rok przed wyborami - co to ma za znaczenie. Przecież wiadomo już od 2014 roku, że obecny burmistrz będzie chciał przedłużyć swoją władzę na drugą kadencję.

Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski, cytat z felietonu "Inicjatywa dla Gostynina nie sprostała wymogom formalnym budżetu, które to uchwalili właśnie radni IdG, mając większość w Radzie Miasta. Śmiech na sali."

Panie Krzysztofie, a w którym miejscu uchwalonego regulaminu (Zasady i Tryb Przeprowadzania Konsultacji Społecznych w Sprawie Budżetu Obywatelskiego Na 2018 r.) jest zapis dotyczący kosztorysu jako obowiązkowej informacji w stosunku do wymogów formalnych? Odpowiem - NIE MA. Chyba nie dość dokładnie czytał Pan uchwałę jaką uchwalili radni. Taka wzmianka jest we wniosku (formularzu) ale za ten dokument akurat jest odpowiedzialny burmistrz. Oczywiście można kwestionować istotę tego kosztorysu, historia pokazała, że bywa różnie z takimi kosztorysami sporządzonymi przez wnioskodawców. Natomiast w tym przypadku mamy do czynienia m.in. z placami zabaw dla dzieci powtórzę jeszcze raz DLA DZIECI i miasteczkiem rowerowym. Wnioskodawca zawarł wartość całościową, wymienił jakie urządzenia wchodzą w inwestycję i ... i nie zakładam, że urzędnicy, którzy akurat w Gostyninie, place zabaw powinni mieć obcykane w jednym paluszku - mogliby mieć z nimi problemy. Ponadto te inwestycje to nie wymysł AKS czy jej męża tylko mieszkańców, którzy taką potrzebę zgłaszali na forach internetowych, FB czy też w rozmowach bezpośrednich. Ponadto Panie Krzysztofie cały Budżet Obywatelski opiera się na KONSULTACJACH czyli postawie otwartej do mieszkańców, powtarzam jeszcze raz, żeby Pan zrozumiał - POSTAWIE OTWARTEJ. Czy taką postawę zaprezentował burmistrz, który miał możliwości zwrócić się do wnioskodawców o uzupełnienie ewentualnych błędów - bo taką możliwość dawał mu "regulamin" jaki uchwalili radni miejscy. Dziś te inwestycje nie są ujęte w karcie do głosowania czyli nie mają szans realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego - Brawo Burmistrz, na pewno jest z siebie teraz dumny.

Z innej beczki, w poprzednich edycjach BO, już po głosowaniu, po zapisach budżetowych na dany rok, mimo, iż postępowanie, późniejsza weryfikacja zakończyła się znacznie wyższą kwotą niż wskazywał kosztorys inwestycji ujęty we wniosku BO, radni miejscy wychodzili na przeciw idei Budżetu Obywatelskiego i przeznaczali dodatkowe środki, przykład: Rynek bez barier. Był nawet przypadek, że rozszerzono liczbę inwestycji do realizacji o tą, która według zasad nie kwalifikowała się do realizacji bo uzyskała za małą liczbę głosów. Jaka różnica postaw - Prawda?

Tylko czy Pan to wszystko zrozumie...

Romano :)

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij